Home / artykuły / Jak to się dzieje, że panowie chorują na impotencję?

Jak to się dzieje, że panowie chorują na impotencję?

Wśród wielu przyczyn odpowiedzialnych za pojawienie się zaburzeń erekcji na szczególną uwagę zasługuje męska psychika. Człowiek jest w stanie wmówić sobie, a czasem nawet uroić wiele rzeczy, które następnie mogą objawiać się impotencją oraz innymi dolegliwościami związanymi z narządami płciowymi. Impotencja wywołana przez psychikę może być związana ze strachem.

Cialis dla faceta

Strach może mieć wiele obliczy, jak na przykład strach przed samym stosunkiem, niewiedza, strach przed niesprostaniem oczekiwaniom nowej bądź starszej partnerki. Wielu mężczyzn szczególnie w młodym wieku boi się chorób wenerycznych, co skutecznie uniemożliwia im osiąganie erekcji bez pigułki cialis https://kamagra2020.pl . Czasem wewnętrzny opór związany jest bezpośrednio ze strachem przed potomstwem, gdyż mężczyzna nie jest gotowy na ciążę partnerki, nie jest z nią wystarczająco długo bądź z innych względów urodzenie potomstwa przez kobietę nie jest dobrym pomysłem na daną chwilę.

Bariery psychiczne na skutek których nie występuje wzwód to również kompleksy związane z gabarytami penisa, albo wyglądem własnego ciała (brakiem muskulatury, zbędnymi kilogramami, itd.). W niektórych przypadkach za impotencję odpowiada wychowanie, które czasem pozostawia wiele do życzenia. Wmawianie dzieciom, że współżycie jest czymś złym, że jest to grzech, a przyjemność wpłynie negatywnie na ich życie nie wróży niczego dobrego w przyszłości takiego mężczyzny, gdyż słowa szeptane przez wiele lat nad uchem mocno zryją się w pamięć.

Cialis bez recepty

Zaburzenia erekcji mogą być także związane ze złymi doświadczeniami na tle seksualnym. Impotencja psychogenna musi być leczona u specjalisty, gdyż wymaga się wniknięcia w problem, co może być czasem trudne oraz bolesne, ale jest to moment kulminacyjny w leczeniu. Jako, że problemy  ze wzwodem, które wynikają z psychiki mężczyzny to zaburzenia spotykane przede wszystkim u młodzieńców nie poleca się udawania do psychoterapeuty w towarzystwie partnerki, gdyż niełatwo będzie się w pełni otworzyć, a jest to niezbędne, aby osiągnąć właściwe rezultaty.

About admin