Home / artykuły / Jedz zdrowo, racjonalnie oraz nie słuchaj mitów

Jedz zdrowo, racjonalnie oraz nie słuchaj mitów

Racjonalne odżywienie ma największy sens, gdyż żadne diety cud nie są w stanie pomóc w osiągnięciu tak dobrych rezultatów jak wspomniane zdrowe, sezonowe produkty lądujące na talerzach w zaciszu własnego domu. Jest to jednak związane z pozbyciem się z życia ludzi mitów, które często są powtarzane przez osoby, które tak naprawdę żadnej wiedzy na temat zdrowe odżywianie nie posiadają, ale gdzie, coś tam kiedyś usłyszały i w związku z tym spotykamy się z mitami dotyczącymi zdrowego odżywiania.

Jednym z nich jest rezygnacja w tłuszczy w trakcie zrzucania zbędnej wagi bądź po prostu zdrowego odżywiania się kamagra2020. To mit, który musi jak najszybciej odejść w zapomnienie, gdyż tłuszcze są bardzo potrzebne ludzkiemu organizmowi i powinny stanowić mniej więcej 25% dziennej wartości energetycznej. Zadaniem tłuszczy jest ochrona narządów, wspieranie organizmu w zachowaniu odpowiedniej temperatury, a na dodatek są najlepszym źródłem energii. Zjadanie tłuszczy związane jest z lepszą przyswajalnością konkretnych witamin.

Powinno się więc włączyć do diety orzechy, siemię lnianie, olej rzepakowy oraz oliwę z oliwek, a dodatkowo bardzo zdrowe awokado i tłuste ryby morskie. Odchudzanie nie jest związane ze znaczną redukcją węglowodanów, gdyż są one potrzebne, aby organizm właściwie funkcjonował, przede wszystkim w czasach, kiedy ludzie żyją na wysokich obrotach, są nieustannie w biegu, a osoby, które regularnie ćwiczą muszą dzięki węglowodanom uzupełniać energię, którą spalają. Należy jednak sięgać po zdrowe węglowodany, czyli brązowy ryż, kasze, a także duże ilości znajdziemy w warzywach strączkowych.

Nie poleca się węglowodanów w formie słodkości białego pieczywa oraz napojów gazowanych, gdyż to istne bomby kaloryczne z których organizm nie czerpie żadnych składników odżywczych ani witamin. Powinno się również uważać na soki, gdyż te wyciskane we własnym domu faktycznie są bardzo zdrowe, jednakże produkty dostępne w sklepach ze zdrowiem nie mają wiele wspólnego.

About admin