Home / artykuły / Kilka słów o jedzeniu kompulsywnym

Kilka słów o jedzeniu kompulsywnym

Osoby, które zmagając się z nadwagą oraz występują u nich zaburzenia odżywiania często narażone są na tak zwane  jedzenie kompulsywne. Co to jest jedzenie kompulsywne i jak się objawia? Najważniejszą cechą charakterystyczną jest to, że jedzenie kompulsywne występuje dzięki psychice człowieka, a co za tym idzie, łączy się z ludzkimi emocjami np. tabletki kamagra. Czasem jest ono związane z niepowodzeniami występującymi w życiu,  a raczej chęcią nagrodzenia samego siebie za trudy spotykane w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym, może samotność, problemy w związku czy też brak zrozumienia.

Zarówno jedzenie, a także pierwsze kilka minut po zjedzeniu to odczuwanie przyjemności, satysfakcji oraz poprawa humoru, jednakże to uczucie nie trwa długo, a złość na samego siebie, uczucie żalu i smutku pojawia się bardzo szybko i nie chce odejść. Pierwsze objawy kompulsywnego jedzenia to sporadyczne przejadanie się, następnie człowiek rozpoczyna nagradzać się w momencie nieprzyjemnego dnia, albo reprymendy, którą dostało się od szefa, czy też po kłótni z ukochanym.

Waga rośnie, samopoczucie nie poprawia się i kiedy jedzenie kompulsywne jest już stałym elementem każdego dnia możemy mówić o problemie. W związku z kilogramami, które pojawiły się na skutek obżarstwa, często ma miejsce rozpoczęcie bardzo restrykcyjnej diety, która jednak przestaje mieć znaczenie w pierwszej bardzo stresującej sytuacji bądź przy pierwszym dniu, kiedy dopada Cię swoisty dołek. Jesz, aby zapomnieć, że świat jest zły, jesz aby się pocieszyć oraz wynagrodzić trudy życia.

Kompulsywne jedzenie jest problemem, który może odbić się na zdrowiu, gdyż spożywanie w trakcie jednego posiłku ogromnych ilości kalorii sprawia, że są one gromadzone przez organizm, który nie jest w stanie poradzić sobie z taką ilością jedzenia. Niełatwo jest wyjść na prostą z takich zaburzeń, jednakże uzmysłowienie sobie, że problem istnieje jest podstawą do pójścia w dobrą stronę.

About admin