Home / artykuły / Nie można lekceważyć impotencji

Nie można lekceważyć impotencji

Zaburzenia erekcji to problem z którym zmagają się mężczyźni na całym świecie. Niektóre przyczyny choroby związane są z psychiką, a jeszcze inne wywołane niewłaściwymi przyzwyczajeniami bądź stylem życia współczesnych ludzi. Jednakże w wielu przypadkach impotencja jest skutkiem poważnych dolegliwości, które mają miejsce w organizmie, dlatego nie można jej lekceważyć, a po zauważeniu pierwszych symptomów niezbędna jest wizyta u urologa.

Za zaburzenia wzwodu odpowiadają między innymi problemy z krążeniem, za które może odpowiadać choroba ogólnoustrojowa bądź palenie papierosów. Jeśli mężczyzna leczy się na cukrzycę to również jest w stanie zauważyć u siebie brak wzwodu nawet w momencie silnego podniecenia, a jest to związane z brakiem możliwości dopłynięcia do penisa odpowiedniej ilości krwi. Brak krwi w penisie oznacza jednoznacznie brak erekcji, mimo chęci partnerki i samego mężczyzny.

Otyłość oraz nadwaga również pogarszają krążenie, a co za tym idzie, aby skutecznie wykaraskać się z dolegliwości tego typu niezbędne jest zrzucenie zbędnych kilogramów, które poprawią krążenie oraz wspomogą pracę narządów płciowych. U starszych panów (po ukończeniu 50 roku życia) impotencja ajantapharma.com.pl viagra jest często objawem zanikającego testosteronu, czyli hormonu jakże niezbędnego w organizmie mężczyzny. Testosteron poza możliwością osiągnięcia wzwodu odpowiada także za samą ochotę na współżycie, a więc jego braki negatywnie oddziałują na libido. Starsi panowie za występujące u nich zaburzenia mogą winić również niewłaściwe funkcjonowanie nerek, dolegliwości z układem oddechowym oraz nerwowym, a także miażdżycą.

To dolegliwość, która nie omija panów po zawale serca bądź udarze mózgu, a także pozostałymi chorobami układu krwionośnego. Metoda jest tylko jedna – zmienić styl życia na zdrowszy oraz bardziej aktywny, a przede wszystkim udać się do lekarza, który jako specjalista jest w stanie umożliwić powrót do zdrowia, czy to dzięki specjalnym lekarstwom czy też innym metodom.

About admin